نگهبانان نظم آفرین حافظ

نیروهای حفاظتی نظم‌­آفرین حافظ

مؤسسه خدمات حفاظتی و مراقبتی نظم­‌آفرین حافظ مورد تأیید ناجا بوده و نگهبانان آن از مراحل گوناگونی از قبیل گواهی عدم‌اعتیاد، عدم سوء‌پیشینه، برگه سلامت جسمی و روانی و معرفی ضامن عبور کرده و موظف هستند علاوه بر آموزش و توجیه از سوی کلانتری‌ها، در آموزشگاه‌هایی که سرفصل‌ها و دروس آن­ها از طریق نیروی انتظامی تهیه شده، آموزش­های لازم را ببینند.

نیروها برابر قوانین کار و تأمین اجتماعی و ضوابط آیین‌نامه اجرایی 122 قانون برنامه چهارم توسعه انجام ­وظیفه می‌کنند و دارای بیمه مسئولیت و حوادث هستند که اگر در این مدت حادثه‌ای برای نگهبانان رخ دهد هرگونه خسارت وارده از سوی بیمه به آنان پرداخت می‌شود.

نیروها از لباس متحدالشکل و علائم شناسایی همچون کارت و احکام مأموریت برخوردار بوده و در امور حفاظتی و مراقبتی بر حسب نیاز، مجهز به تجهیزات دارای مجوز مانند شوکر، افشانه اشک‌آور، باطوم، دستبند و بیسیم می­باشند که برای استفاده هر یک از لوازم دوره‌های تخصصی را نیز طی کرده‌اند.

تهیه و ابلاغ کد شناسایی نگهبانان برای ارتباط با مراکز پلیس، نظارت بر وضعیت عملکرد نگهبانان، امضای دفتر ثبت وقایع، تنظیم صورتجلسه، تحویل و انتقال متهمین یا مظنونان به همراه لوازم و اموال مکشوفه از آنان، اعزام واحد گشتی به محل استقرار نگهبانان و همچنین حمایت و پشتیبانی انتظامی از نگهبانان در راستای ماموریت‌های محوله از جمله اقداماتی است که بر عهده کلانتری‌ محل‌ می­باشد.

وجود نگهبانان محله دلیلی بر پر کردن جای خالی گشت‌های انتظامی یا پاسگاه‌ها نیست بلکه این مؤسسات مکمل کلانتری‌ها بوده و به عنوان اولین لایه پیشگیری از جرم، انجام وظیفه می‌کنند.

nazmafarin hafez
در تاریخ 20 تیر 1399

1 دیدگاه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.